۱۳۸۸ دی ۳۰, چهارشنبه

وکیل شیرین علم هولی : صدور حکم سنگین اعدام برای او را انتظار نداشتیم

تغییر برای برابری - شیرین علم هولی به اتهام محاربه از طریق همکاری با «پژاک» با استناد به ماده 186 و 187 و 190 (بند 2) قانون مجازات اسلامی به اعدام و به اتهام خروج غیرقانونی از مرز به استناد ماده 34 قانون گذرنامه به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم شد. دادگاه وی در تاریخ 28 آذر ماه در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار و حکم در 13 دی ماه به وکیل وی، شامی، ابلاغ شده است.

شیرین علم هولی متولد 1360 و از اهالی روستای دیم قشلاق در حوالی ماکو است. وی از تاریخ خرداد 1387 در بازداشت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده و پس از تحمل 25 روز در بازداشتگاه سپاه که مکان آن بر وی معلوم نبوده، به بند 209 زندان اوین و پس از تحمل 2 ماه، به بند عمومی نسوان منتقل شده است.

به گفته وکیل وی، شامی، انتظار چنین حکم سنگینی برای وی نمی رفته است.

شیرین هم بندی بسیاری از فعالان کمپین بوده است و کمپینی ها با ویژگی های منحصر به فرد او در دوره بازداشتشان آشنایی دارند و از شنیدن چنین حکمی برای او بسیار نگران وضعیتش هستند.

شیرین درمنطقه ای پر تبعیض علیه زنان بزرگ شده است. خودش شاهد خودسوزی یکی از دوستانش بوده. داستانی هم دارد که شرح زندگی یکی از اقوام نزدیکش وبه گفته خودش هم بازی دوران کودکی اش هست. نوشته او به زودی در سایت تغییر برای برابری منتشر می شود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر